Терпени є ароматичними будівельними блоками нашого природного світу. Вони присутні практично в будь-якій рослині, що пахне, в тому числі і в канабісі. Все, від свіжого запаху свіжого лимона до аромату хвойної лісової підстилки, можна зарахувати до терпенів. Канабіс виявився одним з найбагатших на терпіння рослиною. Фактично, нині вчені виявили близько 400 терпенів у канабісі. Ексклюзивні сорти з чудовою терапевтичною дією тепер доступні кожному колекціонерові. Терпени забезпечують широкий спектр медичних властивостей, таких як антиканцерогенна, антисептична та антимікробна дія. В результаті вони часто використовуються для зменшення запалення, полегшення болю та надання допомоги зі сном. З точки зору ефективності було доведено, що ці речовини мають таку цінність для здоров'я, як і каннабіноїди.
Чому важливі терпени?
Терпени визначають запах, смак та ефект різних штамів (стрейнів). Саме від різного вмісту терпенів, сорти з однаковим рівнем ТГК та КБД мають такий різний ефект. Різноманітність стрейнів дозволяє відчути, наскільки сильно на результат впливає терпеновий профіль.
Як і ефірні олії, терпени виробляються в залозах канабісу - трихомах, де також виробляються такі канабіноїди, як ТГК та КБД. У той час як звичайні споживачі помічають терпіння переважно завдяки їх аромату, ці речовини приносять значно більше користі, ніж просто приємний запах.
Дослідження того, як організм взаємодіє з терпенами, особливо з терпенами канабісу, все ще знаходяться на ранніх стадіях. Теорія полягає в тому, що терпені тісно взаємодіють з рештою хімічного складу рослин канабіс (каннабіноїди і флавоноїди). Цей взаємозв'язок між компонентами рослини відомий як ефект антуражу. Вона дає відчути унікальний психоактивний досвід із кожним сортом.
Звичайно ж не варто забувати, що і самі по собі терпеливі є дуже активними і корисними для людини сполуками. Кожен сорт канабісу має свій характерний набір терпенів, який відрізняється за концентрацією та складом.
Нижче наведено 4 терпені, зміст яких у канабісі найчастіше переважає:
Лимонен
Різновиди канабісу, які багаті на лимонен, зазвичай мають виражений цитрусовий аромат, як лайм або апельсин. Цей терпен широко використовується шляхом інгаляції для зниження ваги, лікування та профілактики раку, а також для полегшення бронхіту. Він також є невід'ємною частиною лікувальних кремів та мазей, допомагаючи цим продуктам краще проникати у вашу шкіру. Лимонен міститься в м'яті, ялівцю, розмарині та шкірці цитрусових.
Бета-каріофілен
Бета-каріофілен є єдиним терпеном, який взаємодіє з ендоканабіноїдною системою. Він має пряний, деревний чи перцевий аромат. Він має гарні протизапальні властивості, тому допомагає зменшити прояви депресії, занепокоєння та хронічного болю. Бета-каріофілен часто міститься в чорному перці, кориці та тайському базиліку.
Ліналоол
Міститься майже у 200 видах рослин, наприклад у кориці, м'яті, і особливо лаванді. У лаванді ліналоола найбільше. Ліналоол має характерний квітковий аромат, що сприяє розслабленню та заспокоєнню. Він широко використовується як допоміжний засіб для поліпшення якості сну. Також переробкою ліналоолу отримують вітамін Е. Ліналоол також може значно знизити запалення легень, спричинене бактеріями чи курінням.
Мірцен
Має землистий, гвоздиково-мускусний аромат, бета-мірцен є найбільш поширеним терпеном, що виділяється канабісом, який становить практично половину терпенового обсягу. Багато досліджень виявили, що ця речовина має протизапальні та противиразкові властивості. Мірцен можна використовувати як м'язовий та седативний релаксатор. Мірцен також міститься в інших рослинах, таких як евкаліпт, хміль, чебрець, лемонграс та манго.
Написати коментар